Hızlı ve Öfkeli 8 Değerlendirmesi

emre 18 Nis 2017 Dizi/Film 695  7

Hızlı ve Öfkeli serisini severek izleyen birisiyim ve gerçekten çok başarılı bulduğum bir seri. Daha öncekiler gibi bu seferde muazzam bir film karşımıza çıkıyor. Ne kadar beğensem bile beğenmediğim bölümler var..

2001 yılında basit bir B-filmi olarak başlayan 16 yıldır devam eden ve gişe canavarı haline gelen seri artık herkes için vazgeçilmez bir seri. Snapchatte herkesin snap atmasında da anlamışsınızdır ki film izlenme rekorları kırıyor. Film açılış haftasında 532,5 milyon dolarlık gişe elde elderek rekoru elinde bulunduran Star Wars: Güç Uyanıyor filminin 529 milyon dolarlık hasılatını geride bıraktı.

Şimdi gelelim filme.. Filmin konusundan vs bahsetmek fazla istemiyorum çünkü izleyicilerin hevesini kaçırmak istemem. Yedinci filmin sonunda Paul Walker’ı “See You Again” şarkısı ile gözlerimiz dolu bir şekilde uğurlamıştık, o sahnenin serinin sonu olmasını isterdim çünkü bu filmin baş yapıtları Paul Walker ve Vin Diesel’di, Paul olmayınca işler çok değişti, artık filmin konusu arabalar ve yarış’ın dışına çıktı. Arabalar tabi var ama artık ana konu yarış değil.  Filmde sadece ilk sahnede bir yarış var ve onuda sanırım konsept olarak koymuşlar. Onun dışında film Polisiye dizilerdeki gibi “hazırlanın gidiyoruz” moduna girdi, artık ekip yarış için değil resmen dünyayı kurtarmak için toplanıyor. Ve gerçeklik her seride azalıyor, film git gide abartılı şeylerle karşımıza çıkıyor ve sürekli; “yok mk daha neler” demeye başlıyorsunuz ki bu olay bana sorarsanız Hızlı ve Öfkeli 6’da Dom’un uçma sahnesi ile başladı;

Tamam adamlarda haklı artık zirveye çıkarmışlar çıtayı daha iyisi için bunu yapmak zorundalar ama saçmalamadan yaparsalar güzel olur, mesela 7. filmde uçaktan arabaları indirmeleride abartılı bir olaydı ama çok güzel bir sahneydi ki gerçek çekilmiş olması dahada bir güzellik katmıştı.

Böyle büyük bütçeli ve inanılmaz kitlesi olan bir filmde gerçekçilik olması çok önemliyken açıkcası 2-3 sahnede efektler gerçekten çok kötüydü arabaların uzaktan kontrol edildiği sahneler ve özellikle tankların olduğu sahne biraz gözüme çarptı bilgisayar ile yapıldığı çok bariz belliydi(Tabi bu işler bilgisayarla oluyor biliyoruz, ancak belli olmaması gerekiyor). O kadar gelir elde edilip milyon dolarlar harcanınca insan herşeyi 4-4lük bekliyor. Tabi bunlar çok önemli bir unsur değil ancak ben biraz takıntılıyımdır o konularda o yüzden değinmeden edemedim 🙂

Biliyorum fazla eleştirel başladım ama eleştirilerim bu kadardı şimdi güzel kısımlara geçelim..

Filmi izlemeye başladığınız andan itibaren zaten muazzam bir duyguya kapılıyorsunuz, her serideki gibi müzik sahneleri çok iyi ki bu sefer diğerlerinden dahada bi başarılı buldum doğrusu. Dövüş sahneleri oldukça kaliteli birde müzikle birleşince harika bir hal alıyor, açıkçası insanın o an kavga edesi bile geliyor diyebilirim 😀

Filmde aksiyon bir an olsun eksilmiyor o konuda gayet doyurucu ve 2. part gayet eğlenceli geçiyor yer yer güldüren sahneler mevcut, özellikle Jason Statham’ın bebek ile geçirdiği sahneleri çok eğlenceli buldum. Filmin sonlarına doğru süprizler ard arda geliyor böyle bi içtenlikle “vay bee” diyosun.

Eğer filmi izlemek için internete düşmesini bekliyorsanız hata yapıyosunuz, çünkü film daha öncekiler gibi kesinlikle sinemada izlemeniz gereken bir film, o anbiyansı, efekleri yaşamanız için.

Hızlı ve Öfkeli 9 ve 10’un geleceğini zaten biliyorduk ancak 9’da konunun ne olacağını tahmin etmiş olduk. Büyük ihtimal 9.seride ekibimiz yine Chiper ile uğraşacaklar, Shaw’da ekibim bir parçası olacak.. Serinin 9.filmi için tam 2 sene daha bekleyeceğiz çünkü serinin yeni filmi olan Hızlı ve Öfkeli 9’un yayın tarihi 19 Nisan 2019 olarak açıklandı.

Film hakkında söyleyecek daha bir şeyim kalmadı o yüzden değerlendirmelere geçebiliriz..

Beğendiklerim
  • Yarış sahnesi oldukça başarılıydı
  • Müziklerin sahne ile uyumu harika
  • Dövüş sahneleri çok kaliteli
  • Jason Statham’ın bebek ile geçirdiği sahneler gayet eğlenceli
Beğenmediklerim
  • Olaylar çok ani gelişiyor, bi ara acaba yanlışlıkla sahne falan mı atlandı diye düşündüm.
  • Birkaç sahnede efektler bariz belliydi, biraz kötü olmuştu.
  • Bazı sahneleri saçma ve abartılı buldum.
mm

{emre}

Say my name.
“The Punisher” Dizi İncelemesi
Seyir Zevki Yüksek Yabancı Dizi Önerileri
Bu Yaz İçimizin Yağlarını Eritecek 10 Harika Film
Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Yabancı Dizi Önerisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir