Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Yabancı Dizi Önerisi

emre 19 Nis 2017 Dizi/Film 3.340  6

Breaking Bad, Vikings, Game Of Thrones gibi dizileri herkes biliyor, yabancı dizi izleyen çoğu kişinin izlediği diziler o yüzden bugün size efsane dizileri değil de yeni başlamış, pek bilmeyen ancak seyir zevki yüksek dizileri önereceğim. Eğer sizinde bu tarz önerileriniz varsa yorum yaparak önerinizi sunabilirsiniz..

Liste random olarak hazırlanmıştır, sıralamanın kalite açısından bir önemi yoktur..

1) Sense8

İşin içinde Neflix olupta kötü olan dizi yoktur tabi ancak bu dizinin ayrı bir havası ve özelliği var..  Dünya’nın birbirinden farklı yerlerinde 8 farklı kişi açıklanamayan bir sebeple birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine, ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar ve bu olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.

Karakterler San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da anlayacığınız üzere dünyanın farklı farklı coğrafyalarında yer almakta. Diziyi özel kılan şey ise çekimlerinin stüdyoda değil birebir olarak o şehirlerde çekiliyor olması.

2) The OA

Prairie Johnson, bundan 7 sene önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan genç bir kadındır. 7 yıllık yokluğuna yüksek bir köprüden atlayarak nokta koyan karakterimiz, şans eseri kurtulur ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır. Burada yıllardır görmediği ebeveynleriyle tekrar buluşan Prairie’de akıl almaz değişiklikler vardır. Kaybolmadan önce kör olan kızımız, mucizevi bir şekilde görebilmekte ve isminin OA olduğunu söylemektedir.

Dizi oldukça sürükleyici ve enteresan, başladınız mı bırakamayacaksınız büyük ihtimal.

3) Taboo

Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika’dan Londra’ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

9.5lik bir IMDb puanına sahip olan dizi bu sene oldukça ses getirdi, eğer eski tarih dizilerini seviyorsanız kesinlikle önerimdir.

4)Jessica Jones

Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Kötü sonlanan süper kahramanlık macerasından sonra sahip olduğu güçlerle birlikte dedektiflik yapmaya karar veren Jessica Jones’un yaşayacağı maceralar konu ediliyor.

Dizinin ilk 2-3 bölümü sıkıcı gelebilir ancak bir yerden sonra tadını alacaksınız. Bu diziyi seviyor olmam Breaking Bad’i çok seviyor olmamdan kaynak olabilir. Çünkü başrolümüz olan Jessica Jones Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Jane.

5) 13 Reasons Why


Dizi 2007’de piyasaya çıkan aynı isimli Jay Asher romanından uyarlama olarak intihar eden Hannah Baker’ın hikayesini işleyor. Hannah ölümüne sebep olan kişilerin hatalarını intihar etmeden önce kasetlere kaydeder ve arkadaşının kapısına bırakır. 7 kaset, 13 yüzden oluşan kasetlerin her yüzünde bir numara bulunmaktadır. Hannah’nın kurallarına göre kasetler sırasıyla dinlenmeli ve bittikten sonra kendisinden sonra bahsi geçen kişiye devredilmelidir.

Son zamanlarda izlediğim açık ara en kaliteli dizilerden birisi diyebilirim gerek oyunculuk gerek konu olarak aşırı derecede sürükleyici bir dizi. Eğer daha fazla detay öğrenmek isterseniz daha önce dizi hakkında yazmış olduğum Yorumluyorum; “13 Reasons Why” yazısını okuyabilirsiniz.

6)Westworld

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır.Merkezi bilgisayar sistemi bozulunca robotlar zincirlerini koparır ve parkın iki konuğu robot bir silahşör tarafından takip edildiklerini fark eder. West World, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun geleceğiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır.

Son zamanların en iyi bilimkurgu dizisi diyebilirim, izlerken beyniniz yanacak, sabrınız tükenecek ama olayları çözmek için izlemeyi bırakamayacaksınız ve sonunda kesinlikle iyi ki başlamışım diyeceksiniz.

Bonus: Blindspot

Times Meydanı’nda vücudu dövmelerle kaplı şekilde bulunan Jane Doe ve onu soruşturan FBI ekibini konu alan dizi, ilginç konusuyla dikkat çekiyor. Hafızasını kaybetmiş Jane Doe’nun vücudundaki dövmelerin aslında birer suç haritası olduğunu keşfeden FBI ajanı Kurt Weller ile her dövmede birbirinden farklı maceraya atılacak olan dizinin başrolünde ise Jaimie Alexander ve Sullivan Stapleton‘ı izleyeceğiz.

Açıkcası polisiye dizileri pek sevmem ama konusu dikkatimi çektiği için ilk bölümünü izlemiştim daha sonra ardı arkası gelmedi. İlk sezonunun seyir zevki oldukça yüksek ancak 2.sezon için aynı şeyi diyemeyeceğim, kötü değil ancak beklentimi karşılamadığı için 2.sezonu biraz durgun buldum. Bu sebeple bonus olarak ekledim bu diziyi.

mm

{emre}

Say my name.
“The Punisher” Dizi İncelemesi
Seyir Zevki Yüksek Yabancı Dizi Önerileri
Bu Yaz İçimizin Yağlarını Eritecek 10 Harika Film
Web Sitesi Açmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde

“Sağda Solda Dizi Arayanlar İçin 6 Yabancı Dizi Önerisi” üzerine 1 yorum

  1. öneriler için tşkler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir